5 גורמים שמשפיעים על המחיר של השתלת שיניים

5 גורמים שמשפיעים על המחיר של השתלת שיניים

מושג כמו “השתלת שיניים” נשמע תמיד כמו עסק יקר, מה שעלול להרתיע מטופלים שצריכים לעבור את התהליך. ד”ר מאיר אבירם, רופא שיניים שהתמקצע בעיקר בביצוע השתלות שיניים, מסביר מה יכול להשפיע על המחיר של ההשתלה.

שיטת החדרת השתל

רופאים שונים משתמשים בשיטות שונות להחדרת השתל. חלקם משתמשים בטכנולוגיות מתקדמות כמו השתלת שיניים בלייזר, השתלת שיניים ביום אחד, השתלת שיניים מונחית מחשב ועוד. בדרך כלל זווית ההחדרה איננה משפיעה על המחיר, אולם אם יש צורך לבצע את ההשתלה בהדרכת מחשב, או אם מדובר בשתלים מיוחדים כמו שתלי או שתלים חובקים שעלותם לרופא גבוהה יותר, המחיר יעלה בהתאם.

שימוש בהרדמה מלאה

רופאי שיניים משתמשים בהרדמה מלאה אם המטופל סובל מחרדה מפני הטיפול, מדובר בטיפול מורכב או המטרה היא לעשות השתלת שיניים מלאה ביום אחד. שימוש בהרדמה מלאה מייקר את הטיפול בהשוואה להשתלה שנעשית באמצעות הרדמה מקומית בלבד.

זמן

האמירה “זמן זה כסף” לא תקפה במקרה זה. זה לא שאם השתלים מתבצעים בפחות טיפולים, כלומר בזמן קצר יותר, כך נחסכות עלויות ומחיר ההשתלה אמור לרדת בהתאם. בדרך כלל נהוג לחייב על פי כמות השתלים ולא על פי הזמן. עם זאת, אם יש צורך בתוספות עצם, שיש להמתין אחריהם יותר זמן, תחויבו על תוספת בניית העצם, לא על הזמן.

היקף הטיפול

ככל שתכנית הטיפולים גדולה יותר, לדוגמה אם מספר השתלים הדרושים הוא גבוה, כך באופן טבעי יעלה בהתאם המחיר הסופי של ההשתלה. כתרים קבועים יעלו בדרך כלל יותר מאשר תותבות נשלפות מעל שתלים.

זהות הרופא המטפל

“גם לזהות של הרופא המטפל יש משקל במחיר הטיפול”, מסביר ד”ר מאיר אבירם. “אם הרופא המטפל הוא כירורג פה ולסת בעל התמחות בהשתלות, המחיר שלו יהיה יקר יותר בהשוואה למחיר המוצע על ידי רופא שיניים רגיל שלא עבר התמחות בתחום זה. באופן מוזר, השתלות שיניים בפריפריה יעלו בממוצע פחות מאשר מחירן בתל אביב למשל”.

 

סגירת תפריט